هنگامی که از به واریس مبتلا شدید، مراجعه منظم به متخصص واریس تهران و اقدام به درمان برای کاهش و از بین بردن عوارض واریس ضروری است. گزینه‌های درمانی زیادی برای واریس وجود دارند که انتخاب بهترین روش به میزان جدی بودن بیماری و همچنین توصیه دکتر واریس بستگی دارد.

می‌توان گفت که نکته مهم، شناخت ویژگی‌های بهترین دکتر متخصص واریس است؛ از جمله اینکه علاوه بر داشتن دانش و تخصص، از تجربه کافی برخوردار باشد و از جدیدترین تجهیزات و روش‌ها برای درمان واریس استفاده کند. در ادامه یک مرور کلی به ماهیت و درمان واریس و نقش دکتر خوب برای واریس پا خواهیم داشت و بهترین متخصص واریس تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

واریس چیست و چگونه ایجاد میشود؟

رگ‌های ما در حالت طبیعی دارای دریچه‌های یک طرفه هستند تا خون فقط در یک جهت حرکت کند. گاهی در نتیجه عوامل ژنتیکی، بارداری، افزایش سن و زیاد ایستادن، دیواره‌های ورید کشیده شده و انعطاف‌پذیری آن کاهش می‌یابد که منجر به ضعیف شدن این دریچه‌ها می‌شود. در نتیجه خون به عقب نشت کرده و در نهایت در جهت مخالف جریان پیدا می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، خون در ورید انباشته شده و رگ‌های واریسی ایجاد می‌شوند.

معرفی کلینیک واریس تهران

بنابراین وریدهای واریسی، رگ‌های متورم پا هستند که به رنگ سبز مایل به آبی یا بنفش مایل به آبی ظاهر می‌شوند. این رگ‌ها گاهی بسیار دردناک و ناخوشایند هستند و در صورتی که درمان نشوند، می‌توانند عوارض خطرناکی ایجاد کنند. اجازه ندهید که با درد، ناراحتی و ظاهر رگ‌های واریسی محدود شوید؛ در کلینیک واریس تهران، بهترین متخصص واریس روش‌های کم‌تهاجمی ‌برای درمان واریس پا به شما ارائه می‌کند.

درمان واریس چگونه است؟

درمان واریس بسته به شدت آن متفاوت است. برای وریدهای سطحی واریسی، ابتدا دکتر تغییرات سبک زندگی مانند ورزش بیشتر، پوشیدن لباس مناسب، رژیم غذایی بهتر، اجتناب از ایستادن یا نشستن طولانی مدت و بالا بردن پاها در صورت امکان را توصیه می‌کند. علاوه بر این، استفاده از جوراب‌های فشاری نیز به بهبود جریان خون در رگ‌ها و ماهیچه‌ها کمک خواهد کرد.

دکتر مبینی متخصص واریس در تهران
دکتر مبینی متخصص واریس در تهران

بسیاری از متخصصان واریس معتقدند که اکثر رگ‌های واریسی خوش‌خیم و قابل درمان هستند، اما همیشه بهترین کار این است که با بروز علائم، با پزشک مشورت کنید تا شدت واریس را در شما تشخیص دهد. اگر واریس شدیدتر باشد، پزشک درمان‌های دیگری از جمله موارد زیر را توصیه می‌کند:

  • لیزر درمانی: از این روش می‌توان برای بستن رگ‌های واریسی کوچکتر استفاده کرد. در مقاله لیزر واریس پا مفصل به این روش پرداخته‌ایم.
  • اسکلروتراپی: متخصص قلب مستقیماً محلولی را به داخل سیاهرگ‌ها تزریق می‌کند تا آنها را ببندد.
  • بستن بالا و برداشتن ورید: رگ‌های واریسی کوچک برداشته می‌شوند تا نتوانند وارد رگ‌های بزرگتر شوند.
  • فلبکتومی‌ سرپایی: وریدهای واریسی توسط متخصص قلب و عروق از طریق سوراخ‌های ریز پوست برداشته می‌شوند.

نقش متخصص قلب در تشخیص و درمان واریس

متخصص قلب و عروق نقش مهمی‌ در تشخیص و درمان واریس پا دارد. از آنجایی که جریان خون بسیار حیاتی است، مهم است که رگ‌ها سالم باشند و اگر لازم است وریدهای واریسی برداشته شوند، به درستی این کار انجام شود.

چه زمانی باید برای واریس خود به پزشک مراجعه کنیم؟

اگرچه معمولاً واریس به عنوان یک نگرانی زیبایی در نظر گرفته می‌شود، با این حال تغییرات در جریان خون ناشی از آسیب دریچه‌ها ممکن است در گردش خون اختلال ایجاد کند. اگر به دلایل زیبایی یا سلامتی در مورد رگ‌های واریسی خود نگرانی دارید، باید آنها را ارزیابی کنید.

کلینیک درمان واریس پا دکتر مبینی
کلینیک درمان واریس پا دکتر مبینی

همچنین اگر رگ‌های واریسی شما بدتر شده یا با درد یا تورم پا همراه است، باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید. بدون درمان مناسب، وریدهای واریسی می‌توانند عوارضی مانند زخم ساق پا یا لخته شدن خون ایجاد کنند.

آیا واریس با ورزش از بین میروند؟

رگ‌های واریسی با ورزش از بین نمی‌روند، اما ورزش می‌تواند به بهتر شدن آن کمک کند اما باید زیر نظر پزشک ورزش کنید.

اگر واریس را درمان نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

وریدهای واریسی در صورت عدم درمان می‌توانند باعث ایجاد زخم (زخم باز)، خونریزی و تغییر رنگ پوست شوند. واریس شدید گاهی نشانه نارسایی مزمن وریدی است؛ این وضعیت بر توانایی رگ‌های شما برای پمپاژ خون به قلب تأثیر می‌گذارد. افراد مبتلا به واریس ممکن است بیشتر در معرض لخته شدن خون باشند.

برای درمان واریس به کدام پزشک مراجعه کنم؟

چندین پزشک از جمله فلبولوژیست‌ها، جراحان عروق، متخصصین پوست برای درمان رگ‌های واریسی هستند اما بهترین آنها متخصص یا فوق تخصص واریس است.

درمان انواع واریس در کلینیک واریس تهران

پیش از این، تنها راه حل موجود برای درمان وریدهای واریسی، جراحی بود که شامل بیهوشی عمومی، بستری شدن در بیمارستان و صرف زمان قابل توجه است. تکنیک‌های غیرجراحی مؤثر برای واریس مانند اسکلروتراپی واریس پا دارای مزایای متعددی از جمله عوارض کمتر و عدم نیاز به مرخصی از کار است.

نوع واریستوضیحاتروش‌های درمان
واریس‌های سطحی (تلانژکتازی)رگ‌های نازک و عنکبوتی قرمز یا بنفش که معمولاً روی پاها دیده می‌شوند.اسکلروتراپی، لیزر درمانی
واریس‌های رتیکولررگ‌های بزرگتر از واریس‌های سطحی که به رنگ آبی یا سبز تیره هستند و ممکن است برجسته شوند.تزریق اسکلروتراپی، لیزر درمانی، فلبکتومی
واریس‌ طنابیرگ‌های بزرگ و پیچ خورده که به وضوح قابل مشاهده هستند و می‌توان آن‌ها را با لمس حس کرد.اسکلروتراپی، لیزر درمانی، فلبکتومی
واریس‌های عمقیدر زیر سطح پوست قرار دارند و قابل مشاهده نیستند.سونوگرافی دوپلکس، داروهای رقیق کننده خون، جراحی
برخی از انواع واریس و روش‌های درمان آن

پس از درمان، بیشتر بیماران جوراب‌های فشرده‌سازی درجه دو کلاس II می‌پوشند که سبک‌ترین و جالب‌ترین نوع جوراب واریس هستند. این جوراب‌ها همچنین می‌توانند در پروازهای طولانی برای جلوگیری از DVT و کاهش چشمگیر ورم مچ پا استفاده شوند.

خدمات بهترین کلینیک واریس در تهران

کلینیک واریس دکتر مبینی برای ارائه درمان‌های تخصصی انواع رگ‌های عنکبوتی و واریس طنابی است. ما ابتدا علت بروز واریس را با سونوگرافی تشخیص می‌دهیم. بیماران زیادی به ما مراجعه می‌کنند که به تازگی درمان سطحی انجام دادند و از نتایج خود ناراضی هستند؛ زیرا بسیاری از وریدهای درمان شده بازگشتند.

ما درمان شما را با استفاده از اسکن اولتراسوند برنامه‌ریزی می‌کنیم و انتظار داریم 80% تا 90% بهبودی 3 تا 6 ماه پس از درمان داشته باشیم. در بیشتر مواقع پس از جلسه از اول میتوانید بهبود واریس را مشاهده کنید.

بررسی بیمار توسط دستگاه برای درمان واریس
بررسی بیمار توسط دستگاه برای درمان واریس

تیم ما مفتخر است که محیطی صمیمی ‌را برای همه بیماران عزیزی که برای مقابله با رگ‌های واریسی و واریس عنکبوتی نیاز به کمک دارند فراهم می‌کند.

سخن پایانی

در این مطلب دیدیم که پزشک می‌تواند رگ‌های واریسی را درمان کنند. متخصصی که برای نیازهای شما مناسب است به ترجیحات شما و همچنین شدت وضعیت‌تان بستگی دارد. صرف زمان برای انجام تحقیقات به شما کمک می‌کند پزشکی که تجربه و شرایط لازم برای درمان مؤثر دارد را بشناسید.

اگر به دنبال دکتر متخصص واریس تهران به خصوص محدوده شرق و شریعتی برای درمان قطعی واریس با جدیدترین روش‌ها هستید، با شماره 09903868631 تماس بگیرید یا بر روی لینک نوبت دهی دکتر واریس کلیک کنید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]

2 دیدگاه

  • در سال 1402 چندین ماه در کلینیک واریس تهران میرفتم و بازدهی خوبی برای درمان پاها نداشتم. چند جلسه پیش دکتر مبینی آمدم که بعد از حدود یک ماه نتیجه گرفتم. هنوز کامل خوب نشدم اما درمان را دارم ادامه میدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *